Mikor érdemes pszichológushoz fordulni?

Bármikor, ha a saját, belső világunkra, érzéseinkre és gondolatainkra nagyobb rálátással szeretnénk rendelkezni. A pszichológus segít a lelki egészségünk megőrzésében vagy visszanyerésében, segít bennünket abban, hogy kézbe vegyük az életünk irányítását, és végigkísér a változáson, ami ahhoz szükséges, hogy jól érezzünk magunkat a bőrünkben és élvezettel tudjuk élni az életünket.

Meddig menthető egy párkapcsolat?

A gyakorlatban azt látjuk, hogy egy kapcsolaton egészen addig érdemes és lehet is dolgozni, amíg a felek kölcsönösen így döntenek. Sok krízist át lehet együtt élni és új szintről, megerősödve lehet együtt továbbhaladni, amennyiben mindkét fél elkötelezett a kapcsolat iránt. A sérelmek megnehezíthetik a másikhoz való kapcsolódást, de önmagukban nem jelentik a kapcsolat végét. Párterápiás folyamatokban egy olyan légkört hozunk létre, ahol ezek a sérelmek és a hozzájuk fűződő érzelmek megoszthatóvá válnak. Ez által pedig közösen dolgozhatunk a változáson, hogy mindketten azt érezzék, elégedettek, mert egy boldog párkapcsolatban élnek.

Mi az a KIP módszer?

A Katathym Imaginatív Pszichoterápiás módszer lényege, hogy a kliens képzeleti világát használjuk az elakadások mélyebb megértésére. Bizonyos képeket képzeltetünk el a klienssel, amikben szimbolikus módon jelennek meg az érzései, igényei, és amik magukban hordozzák a fejlődési lehetőséget is, felfednek rejtett erőforrásokat. Az imagináció során a kliens egy kellemes, relaxált állapotban beszélget a pszichológussal mindarról, ami a képzeletében megjelenik.

A pszichológust köti a titoktartás?

Igen, minden helyzetben az alábbi három esetet leszámítva, amikor jelentési kötelezettsége van:

  1. Gyermekbántalmazás felmerülése
  2. Önveszélyeztetés
  3. Mások életének veszélyeztetése.

Milyen hosszú egy tanácsadási folyamat?

Ez nagy mértékben függ a hozott nehézségtől, de általában 4-20 ülés között mozog egy tanácsadási folyamat.